Obchody Święta Niepodległości


Święto Niepodległości w Parafialnym Przedszkolu Niepublicznym Im. Św. Rocha w Rzeszowie

10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości w Parafialnym Przedszkolu Niepublicznym im. Św. Rocha w Rzeszowie. Z tej okazji wszyscy uroczyście świętowaliśmy ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Grupa VI w tym dniu przedstawiła uroczystość, podczas której dzieci pięknie zaprezentowały tańce „Kujawiak”, ,,Walczyk”, wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej.

Pod koniec tak ważnej uroczystości wszyscy wspólnie dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Pani Dyrektor dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości następnie wspólnie z Księdzem Proboszczem podziękowali dzieciom za występ oraz paniom za przygotowanie uroczystości. Dzień ten był przepełniony patriotyzmem i wdzięcznością za wolność i niepodległość. Pięknie wykonana dekoracja z drzewa z biało – czerwonymi liśćmi klonu oraz rozcięta na trzy części mapa Polski podkreślały wyjątkowy charakter tego dnia. Wszyscy z flagami, kotylionami w barwach ojczystych oraz z patriotycznymi piosenkami dumnie braliśmy udział w tym święcie. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzięki udziałowi w uroczystości przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.