Mikołajkowe Warsztaty Logopedyczne

Dnia 5 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu Mikołajkowe Warsztaty Logopedyczne.

Warsztaty skierowane były do Rodziców dzieci z grup V, VI i VII. Składały się z dwóch części. Pierwsza część obejmowała krótką prezentację na temat profilaktyki logopedycznej oraz najczęstszych wad wymowy. Druga część natomiast była już bardziej praktyczna i wzięły w niej udział również dzieci. Rodzice mieli okazję przećwiczyć wspólnie ze swoimi pociechami narządy mowy tj. język, wargi pod okiem logopedy. Tematyka spotkania praktycznego wiązała się ściśle z nadchodzącym Mikołajem. Wszyscy świetnie bawili się przy piosenkach, ćwiczyli słuch fonemowy. Nie zabrakło też wrażeń zmysłowych, ponieważ to również podczas prawidłowego oddychania kształtuje się prawidłowa pozycja spoczynkowa języka. Dzieci wąchały zapachy kojarzące się ze Świętami Bożonarodzeniowymi. Spotkanie miało na celu zarówno przybliżyć rodzicom pracę logopedy, pokazać jak ćwiczyć z dzieckiem w domu, jak i szerzyć wiedzę na temat profilaktyki logopedycznej.

• wykorzystana grafika: pikisuperstar www.freepik.com